OK Alehof - Kvantumserien 2015Resultat för Pojkar 8-9 (1.5km) | Tid: måndag 29 apr 08:33 |
Deltävling 1 (tis 6 okt) | |||||
---|---|---|---|---|---|
Plac | Namn | Klubb | Tid | 3 bästa medeltid | 3 bästa totaltid |
1 | Filip Jonsson | Bohus IF Friidrott | 5,57 | 5,46 | 17,20 |
2 | Max Grundström | Nödinge SK | 6,40 | 6,09 | 18,28 |
3 | Edvin Schalin | Bohus IF Friidrott | 6,48 | 6,33 | 19,39 |
4 | Felix Johansson | OK Alehof | 7,08 | 7,08 | 21,26 |
5 | Victor Grundström | Nödinge SK | 7,25 | 6,39 | 19,58 |
6 | Melvin Larsson | Nol | 7,27 | 6,57 | 20,52 |
7 | Oliver Glenting | Nödinge | 7,32 | 7,28 | 22,24 |
8 | Malte Ljungkvist | OK Alehof | 8,06 | 8,03 | 24,10 |
9 | Isak Dahl | OK Alehof | 8,10 | 8,22 | 25,06 |
10 | Ludvig Sunnefeldt | Nödinge SK | 8,17 | 7,44 | 23,13 |
11 | Axel Westman | OK Alehof | 8,32 | 8,25 | 25,17 |
12 | Anton Madjarevic | OK Alehof | 8,33 | 8,29 | 25,28 |
13 | Marcus Karlsson | Bohus | 9,39 | ||
14 | Sven Karlsson | OK Alehof | 11,47 | 12,30 | 37,30 |
Mio Grinder | Nödinge | Ej start | 8,27 | 25,23 | |
Carl Eriksson | Nödinge SK | 8,49 | 26,28 | ||
Axel Slätt | OK Alehof | 7,57 | 23,53 | ||
Joel Persson | OK Alehof | 8,06 | 24,19 | ||
Noel Embretsén | Ytterby IS | 7,13 | 21,41 | ||
Casper Wall | Älvängens IK | 7,20 | 22,00 | ||
Simon Berntsson | Älvbygdens MK | 10,30 | 31,32 | ||
Charlie Berglund | Ahlafors IF | ||||
Erik Andersen Kildén | Nödinge SK | 7,00 | 21,02 | ||
Oliver Rydberg | Nödinge SK | ||||
Samuel Wingård | Älvbygdens MK | 6,55 | 20,45 | ||
Anton Björkman | Nödinge | 8,34 | 25,44 | ||
Leo Sanerman | Nödinge |
Deltävling 2 (tis 13 okt) | |||||
---|---|---|---|---|---|
Plac | Namn | Klubb | Tid | 3 bästa medeltid | 3 bästa totaltid |
1 | Filip Jonsson | Bohus IF Friidrott | 5,59 | 5,46 | 17,20 |
2 | Max Grundström | Nödinge SK | 6,29 | 6,09 | 18,28 |
3 | Edvin Schalin | Bohus IF Friidrott | 6,37 | 6,33 | 19,39 |
4 | Oliver Rydberg | Nödinge SK | 6,46 | ||
5 | Ludvig Sunnefeldt | Nödinge SK | 6,56 | 7,44 | 23,13 |
6 | Felix Johansson | OK Alehof | 7,02 | 7,08 | 21,26 |
7 | Victor Grundström | Nödinge SK | 7,03 | 6,39 | 19,58 |
7 | Erik Andersen Kildén | Nödinge SK | 7,03 | 7,00 | 21,02 |
9 | Noel Embretsén | Ytterby IS | 7,04 | 7,13 | 21,41 |
10 | Casper Wall | Älvängens IK | 7,15 | 7,20 | 22,00 |
11 | Melvin Larsson | Nol | 7,33 | 6,57 | 20,52 |
12 | Oliver Glenting | Nödinge | 7,48 | 7,28 | 22,24 |
13 | Axel Slätt | OK Alehof | 7,49 | 7,57 | 23,53 |
14 | Charlie Berglund | Ahlafors IF | 8,00 | ||
15 | Malte Ljungkvist | OK Alehof | 8,04 | 8,03 | 24,10 |
16 | Joel Persson | OK Alehof | 8,13 | 8,06 | 24,19 |
17 | Mio Grinder | Nödinge | 8,23 | 8,27 | 25,23 |
18 | Axel Westman | OK Alehof | 8,24 | 8,25 | 25,17 |
19 | Isak Dahl | OK Alehof | 8,27 | 8,22 | 25,06 |
20 | Anton Madjarevic | OK Alehof | 8,40 | 8,29 | 25,28 |
21 | Simon Berntsson | Älvbygdens MK | 10,45 | 10,30 | 31,32 |
22 | Sven Karlsson | OK Alehof | 13,01 | 12,30 | 37,30 |
Anton Björkman | Nödinge | 8,34 | 25,44 | ||
Leo Sanerman | Nödinge | ||||
Marcus Karlsson | Bohus | ||||
Samuel Wingård | Älvbygdens MK | 6,55 | 20,45 | ||
Carl Eriksson | Nödinge SK | 8,49 | 26,28 |
Deltävling 3 (tis 20 okt) | |||||
---|---|---|---|---|---|
Plac | Namn | Klubb | Tid | 3 bästa medeltid | 3 bästa totaltid |
1 | Filip Jonsson | Bohus IF Friidrott | 5,56 | 5,46 | 17,20 |
2 | Max Grundström | Nödinge SK | 6,23 | 6,09 | 18,28 |
3 | Victor Grundström | Nödinge SK | 6,53 | 6,39 | 19,58 |
4 | Erik Andersen Kildén | Nödinge SK | 6,57 | 7,00 | 21,02 |
5 | Samuel Wingård | Älvbygdens MK | 7,01 | 6,55 | 20,45 |
6 | Casper Wall | Älvängens IK | 7,08 | 7,20 | 22,00 |
7 | Melvin Larsson | Nol | 7,18 | 6,57 | 20,52 |
8 | Felix Johansson | OK Alehof | 7,25 | 7,08 | 21,26 |
9 | Oliver Glenting | Nödinge | 7,37 | 7,28 | 22,24 |
10 | Axel Slätt | OK Alehof | 8,01 | 7,57 | 23,53 |
11 | Isak Dahl | OK Alehof | 8,29 | 8,22 | 25,06 |
12 | Anton Madjarevic | OK Alehof | 8,42 | 8,29 | 25,28 |
12 | Joel Persson | OK Alehof | 8,42 | 8,06 | 24,19 |
14 | Axel Westman | OK Alehof | 8,46 | 8,25 | 25,17 |
14 | Mio Grinder | Nödinge | 8,46 | 8,27 | 25,23 |
16 | Marcus Karlsson | Bohus | 10,18 | ||
17 | Simon Berntsson | Älvbygdens MK | 10,41 | 10,30 | 31,32 |
Noel Embretsén | Ytterby IS | Ej start | 7,13 | 21,41 | |
Ludvig Sunnefeldt | Nödinge SK | 7,44 | 23,13 | ||
Edvin Schalin | Bohus IF Friidrott | 6,33 | 19,39 | ||
Charlie Berglund | Ahlafors IF | ||||
Sven Karlsson | OK Alehof | 12,30 | 37,30 | ||
Oliver Rydberg | Nödinge SK | ||||
Malte Ljungkvist | OK Alehof | 8,03 | 24,10 | ||
Anton Björkman | Nödinge | 8,34 | 25,44 | ||
Carl Eriksson | Nödinge SK | 8,49 | 26,28 | ||
Leo Sanerman | Nödinge |
Deltävling 4 (tis 27 okt) | |||||
---|---|---|---|---|---|
Plac | Namn | Klubb | Tid | 3 bästa medeltid | 3 bästa totaltid |
1 | Filip Jonsson | Bohus IF Friidrott | 5,48 | 5,46 | 17,20 |
2 | Max Grundström | Nödinge SK | 5,54 | 6,09 | 18,28 |
3 | Edvin Schalin | Bohus IF Friidrott | 6,32 | 6,33 | 19,39 |
4 | Victor Grundström | Nödinge SK | 6,54 | 6,39 | 19,58 |
5 | Erik Andersen Kildén | Nödinge SK | 7,10 | 7,00 | 21,02 |
6 | Melvin Larsson | Nol | 7,14 | 6,57 | 20,52 |
7 | Oliver Glenting | Nödinge | 7,15 | 7,28 | 22,24 |
8 | Noel Embretsén | Ytterby IS | 7,34 | 7,13 | 21,41 |
9 | Joel Persson | OK Alehof | 7,40 | 8,06 | 24,19 |
10 | Axel Slätt | OK Alehof | 8,13 | 7,57 | 23,53 |
11 | Malte Ljungkvist | OK Alehof | 8,14 | 8,03 | 24,10 |
12 | Axel Westman | OK Alehof | 8,21 | 8,25 | 25,17 |
13 | Carl Eriksson | Nödinge SK | 9,19 | 8,49 | 26,28 |
14 | Anton Björkman | Nödinge | 9,21 | 8,34 | 25,44 |
15 | Felix Johansson | OK Alehof | 9,47 | 7,08 | 21,26 |
16 | Simon Berntsson | Älvbygdens MK | 10,06 | 10,30 | 31,32 |
17 | Sven Karlsson | OK Alehof | 12,42 | 12,30 | 37,30 |
Oliver Rydberg | Nödinge SK | ||||
Charlie Berglund | Ahlafors IF | ||||
Samuel Wingård | Älvbygdens MK | 6,55 | 20,45 | ||
Leo Sanerman | Nödinge | ||||
Mio Grinder | Nödinge | 8,27 | 25,23 | ||
Ludvig Sunnefeldt | Nödinge SK | 7,44 | 23,13 | ||
Isak Dahl | OK Alehof | 8,22 | 25,06 | ||
Anton Madjarevic | OK Alehof | 8,29 | 25,28 | ||
Casper Wall | Älvängens IK | 7,20 | 22,00 | ||
Marcus Karlsson | Bohus |
Deltävling 5 (tis 3 nov) | |||||
---|---|---|---|---|---|
Plac | Namn | Klubb | Tid | 3 bästa medeltid | 3 bästa totaltid |
1 | Filip Jonsson | Bohus IF Friidrott | 5,47 | 5,46 | 17,20 |
2 | Max Grundström | Nödinge SK | 6,21 | 6,09 | 18,28 |
3 | Victor Grundström | Nödinge SK | 6,35 | 6,39 | 19,58 |
4 | Samuel Wingård | Älvbygdens MK | 6,40 | 6,55 | 20,45 |
5 | Melvin Larsson | Nol | 6,58 | 6,57 | 20,52 |
6 | Felix Johansson | OK Alehof | 7,16 | 7,08 | 21,26 |
7 | Noel Embretsén | Ytterby IS | 7,17 | 7,13 | 21,41 |
8 | Erik Andersen Kildén | Nödinge SK | 7,54 | 7,00 | 21,02 |
9 | Oliver Glenting | Nödinge | 7,56 | 7,28 | 22,24 |
10 | Axel Slätt | OK Alehof | 8,03 | 7,57 | 23,53 |
11 | Malte Ljungkvist | OK Alehof | 8,07 | 8,03 | 24,10 |
12 | Anton Björkman | Nödinge | 8,11 | 8,34 | 25,44 |
13 | Ludvig Sunnefeldt | Nödinge SK | 8,14 | 7,44 | 23,13 |
14 | Carl Eriksson | Nödinge SK | 8,16 | 8,49 | 26,28 |
15 | Joel Persson | OK Alehof | 8,26 | 8,06 | 24,19 |
16 | Anton Madjarevic | OK Alehof | 8,30 | 8,29 | 25,28 |
16 | Isak Dahl | OK Alehof | 8,30 | 8,22 | 25,06 |
18 | Leo Sanerman | Nödinge | 12,26 | ||
Charlie Berglund | Ahlafors IF | ||||
Oliver Rydberg | Nödinge SK | ||||
Marcus Karlsson | Bohus | ||||
Casper Wall | Älvängens IK | 7,20 | 22,00 | ||
Mio Grinder | Nödinge | 8,27 | 25,23 | ||
Edvin Schalin | Bohus IF Friidrott | 6,33 | 19,39 | ||
Sven Karlsson | OK Alehof | 12,30 | 37,30 | ||
Simon Berntsson | Älvbygdens MK | 10,30 | 31,32 | ||
Axel Westman | OK Alehof | 8,25 | 25,17 |
Deltävling 6 (tis 10 nov) | |||||
---|---|---|---|---|---|
Plac | Namn | Klubb | Tid | 3 bästa medeltid | 3 bästa totaltid |
1 | Filip Jonsson | Bohus IF Friidrott | 5,45 | 5,46 | 17,20 |
2 | Max Grundström | Nödinge SK | 6,13 | 6,09 | 18,28 |
3 | Victor Grundström | Nödinge SK | 6,30 | 6,39 | 19,58 |
3 | Edvin Schalin | Bohus IF Friidrott | 6,30 | 6,33 | 19,39 |
5 | Melvin Larsson | Nol | 6,40 | 6,57 | 20,52 |
6 | Oliver Rydberg | Nödinge SK | 6,58 | ||
7 | Erik Andersen Kildén | Nödinge SK | 7,02 | 7,00 | 21,02 |
8 | Samuel Wingård | Älvbygdens MK | 7,04 | 6,55 | 20,45 |
9 | Noel Embretsén | Ytterby IS | 7,20 | 7,13 | 21,41 |
10 | Felix Johansson | OK Alehof | 7,35 | 7,08 | 21,26 |
11 | Casper Wall | Älvängens IK | 7,37 | 7,20 | 22,00 |
12 | Charlie Berglund | Ahlafors IF | 7,40 | ||
13 | Malte Ljungkvist | OK Alehof | 8,00 | 8,03 | 24,10 |
14 | Ludvig Sunnefeldt | Nödinge SK | 8,03 | 7,44 | 23,13 |
15 | Anton Björkman | Nödinge | 8,12 | 8,34 | 25,44 |
15 | Oliver Glenting | Nödinge | 8,12 | 7,28 | 22,24 |
17 | Mio Grinder | Nödinge | 8,14 | 8,27 | 25,23 |
18 | Anton Madjarevic | OK Alehof | 8,25 | 8,29 | 25,28 |
19 | Carl Eriksson | Nödinge SK | 8,53 | 8,49 | 26,28 |
20 | Axel Westman | OK Alehof | 8,58 | 8,25 | 25,17 |
21 | Joel Persson | OK Alehof | 9,15 | 8,06 | 24,19 |
22 | Axel Slätt | OK Alehof | 9,42 | 7,57 | 23,53 |
Leo Sanerman | Nödinge | ||||
Isak Dahl | OK Alehof | 8,22 | 25,06 | ||
Sven Karlsson | OK Alehof | 12,30 | 37,30 | ||
Simon Berntsson | Älvbygdens MK | 10,30 | 31,32 | ||
Marcus Karlsson | Bohus |